Home Page
Library
Go back to MM platform
search
search
account_circle
Log In
Reading e-edition Sygnał. Magazyn Nauczyciela
Buy
close
close
shopping_cart
1. Product Selection
account_circle
2. Log In
thumb_up
3. Order Confirmation
credit_card
4. Payment
Single Release
Sygnał. Magazyn Nauczyciela
Price:
26,00 PLN
Back
Next
1360px
Table of Contents
OD REDAKCJI
Od redakcji
Problem palenia przez uczniów jest niemal tak stary jak sama szkoła. Regularne przyłapywanie grupek nastoletnich palaczy kryjących się gdzieś w odległym kącie boiska, podejrzany swądek w szkolnej toalecie – chyba każdy nauczyciel zna to z własnego doświadczenia. Możemy nadzorować, karać, prowadzić profilaktykę i informować o negatywnych skutkach...
arrow_forward_ios
AKTUALNOŚCI
Kalendarium
Kalendarium najważniejszych zadań wychowawców klas i nauczycieli, a także świąt, które warto wziąć pod uwagę, organizując pracę z uczniami.
arrow_forward_ios
Aktualności
Informacje dotyczące istotnych wydarzeń związanych z edukacją oraz o zmianach w prawie oświatowym.
arrow_forward_ios
TEMAT WYDANIA
Palenie w szkole
Nadzorować? Karać? Edukować? Problem palenia przez uczniów jest niemal tak stary jak sama szkoła. Profilaktyka oraz informowanie o negatywnych skutkac...
arrow_forward_ios
Papierosy kontra szkoły
Czy można palić na terenie szkoły? Oczywiście pytanie to dotyczy tylko pełnoletnich uczniów i nauczycieli – w końcu palenie papierosów przez osoby dor...
arrow_forward_ios
Z KAŻDEJ STRONY
Uczeń z niepełnosprawnością ruchową
Dzieci z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, to bardzo szeroka grupa uczniów, w dodatku niezwykle zróżnicowana pod względem specjalnych potrzeb edukacyjnych. Co warto o nich wiedzieć?
arrow_forward_ios
PORADY SPECJALISTY
Rozmowy o intymności
Wszyscy ludzie rodzą się jako istoty seksualne. Seksualność jest po prostu ważną częścią życia, mającą ogromne znaczenie w budowaniu i utrzymywaniu związków w przyszłości. Edukacja w tym zakresie pomaga zatem w przygotowaniu młodych ludzi do życia w pełny i satysfakcjonujący sposób. Jak rozmawiać z uczniami o intymności?
arrow_forward_ios
TECZKA NAUCZYCIELA
Teczka nauczyciela
Wszystkie materiały (i nie tylko!), które wcześniej były publikowane w Teczce nauczyciela, są dostępne na Platformie MM.
arrow_forward_ios
PRAWA BELFRA
Kwalifikacje opiekunów wycieczek
Podstawowy wpływ na bezpieczeństwo organizowanej przez szkołę wycieczki ma prawidłowy dobór osób sprawujących funkcję opiekunów. Bez ich pomocy kierownik wycieczki nie będzie w stanie zrealizować jej programu bez narażania uczniów na niebezpieczeństwo. Jakie kwalifikacje powinni posiadać opiekunowie szkolnych wycieczek?
arrow_forward_ios
MAŁA SZKOŁA
Gaduła
Czy milczenie w szkole jest złotem?
Kiedy w obszarze rozważań pedagogicznych pojawia się kwestia mowy dzieci, zazwyczaj dotyczy ona opóźnionego rozwoju czy wad wymowy. Rzeczywiście obserwujemy coraz więcej dzieci doświadczających trudności z artykulacją, czasem jednak problemem bywa także nadmierna gadatliwość uczniów. Czy w tym przypadku mowa faktycznie jest srebrem, a milczenie złotem?
arrow_forward_ios
DOSKONALENIE I ROZWÓJ
Czy rozwój wymaga wspomagania?
Narzędzia coachingowe w pracy nauczyciela
Budowanie relacji jest bardzo ważne także w procesie edukacyjnym, a do kluczowych kompetencji w tym obszarze można zaliczyć m.in. aktywne słuchanie i partnerskie podejście. Czy to wystarczy, aby pomóc młodemu człowiekowi w rozwoju? Czy relacja równorzędna i niedyrektywna forma pracy mogą wspomóc szkolną codzienność?
arrow_forward_ios
TIKOWY KĄCIK
Ze smartfonem na wycieczkę szkolną
Już wkrótce w szkołach rozpocznie się czas wycieczek szkolnych, a wraz z nim powróci nieśmiertelny temat telefonów komórkowych. Czy pozwalać uczniom na korzystanie z nich? Nie pozwalać? Konfiskować po 22.00? A może zamiast zakazywać, warto rozważyć również zalety posiadania przez uczniów smartfonów na wycieczce?
arrow_forward_ios
NA MARGINESIE
Inteligentni ludzie brzydko piszą
Kiedyś głupio mi się było do tego przyznać – a przecież zawsze zachęcam moich uczniów do tego, by byli świadomi swoich ograniczeń i starali się coś z nimi zrobić, bo wtedy są na dobrej drodze do odniesienia sukcesu – ale teraz nauczyłem się mówić o tym wprost: tak, brzydko piszę. Moje notatki sporządzone dla siebie na kartce to dramat. Na tablicy...
arrow_forward_ios
SZKOLNY ALFABET
R jak roszczeniowi rodzice
Wielokrotnie słyszałam od nauczycieli z rozmaitym stażem i mnóstwem różnych doświadczeń, że w pracy z dziećmi najtrudniejsi są rodzice. Właściwie sama też podpisałabym się pod tym twierdzeniem. W chwili gorszego nastroju kiedyś proponowałam nawet obowiązkowy staż w szkole dla rodziców, których dziecko ma pójść do pierwszej klasy. Może tydzień...
arrow_forward_ios
RECENZJA
Recenzje
Opisy interesujących nowości wydawniczych dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty.
arrow_forward_ios